پودر لباسشویی سافتلن یک کیلویی که لباس را به رنگ اول خود برمی گرداند

به گفته لوش “مهم نیست که از کدام پودر لباسشویی سافتلن یک کیلویی یا مایع شوینده استفاده می کنید” زیرا تفاوت بین آنها نسبتاً سطحی است و اغلب به رایحه مربوط می شود. او می‌گوید که می‌توانید «ارزان‌ترین مواد شوینده» را نیز بخرید.

شانون لوش، استاد لباس‌شویی و نویسنده، می‌گوید لباس‌هایش را به پنج سبد تقسیم می‌کند: سفید، رنگ ثابت، قرمز، تیره و شستن دست. مرتب‌سازی به این صورت برای جلوگیری از خون‌ریزی رنگ‌ها به یکدیگر در حین شستشو مهم است و به تعیین چرخه و دمای آب کمک می‌کند.

بسته به اینکه دستگاه شما از بالا یا جلو است، پودر یا مایع شوینده را انتخاب کنید. گروه حامی مصرف‌کنندگان Choice می‌گوید پودر شوینده برای لودرهای بالا بهتر است، در حالی که مایعات در لودرهای جلویی عملکرد بهتری دارند. اگر علاقه مند هستید، آنها همچنین بهترین شوینده های لباسشویی موجود در بازار را آزمایش و رتبه بندی کرده اند.

پودر

خبر بد این است که مواد شوینده محیطی به اندازه شوینده های معمولی موثر نیستند. در واقع، گاهی اوقات آنها فقط کمی بهتر از شستشو با آب ساده هستند. لوش می‌گوید این به این دلیل است که شوینده‌های محیطی «کشش سطحی آب را نیز نمی‌شکنند، به این معنی که آب نمی‌تواند وارد آن شود تا لکه‌ها و لکه‌ها را از بین ببرد».

اگر نگران محیط‌زیست هستید، انتخاب می‌گوید شوینده‌های مایع عموماً سازگارتر با محیط‌زیست هستند. در مورد بسته بندی، تعداد فزاینده ای از مواد شوینده مایع قابل شارژ مجدد، هم از برخی شعبه های Coles و Woolworths و هم به صورت آنلاین از Zero Co، Dirt، Unpackaged، Cove و غیره موجود است.

راه دیگر برای صرفه جویی در محیط زیست (و پول) استفاده کمتر از مواد شوینده در هر شستشو است. از طریق آزمایش، Choice نشان داد که اکثر مواد شوینده لباسشویی با نصف دوز توصیه شده عملکرد خوبی دارند.