لیمو ترش آبگیری امروز موجب افزایش رشد شهر نشینی در سال 1401 شد

لیمو ترش آبگیری امروز می تواند یکی از نوشیدنی هایی باشد که برای کمک به حفظ سطح فشار خون منظم در رژیم غذایی خود می گنجانید.

آب لیمو ممکن است از سنگ کلیه جلوگیری کند. سنگ کلیه زمانی اتفاق می افتد که مواد معدنی متبلور می شوند و هنگام عبور از مجاری ادرار باعث ایجاد درد می شوند.

غذا و همچنین برخی داروها می توانند باعث ایجاد سنگ کلیه شوند و ژنتیک می تواند در احتمال ابتلا به این سنگ نقش داشته باشد.

اسید سیتریک موجود در لیمو می تواند به جلوگیری از سنگ کلیه کمک کند زیرا از تشکیل کریستال ها جلوگیری می کند. آب لیمو حاوی حدود 1.01 گرم اسید سیتریک است که می تواند میزان کلسیم و سایر مواد را در سیستم ادراری کاهش دهد.

لیمو

علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن چهار اونس لیموناد می تواند سطح سیتریک را روزانه 142-346 میلی گرم افزایش دهد. آنها دریافتند که این مقدار کلسیم موجود در ادرار را تا 39 میلی گرم کاهش می دهد.

اگر به دنبال پیشگیری از سنگ کلیه هستید، سعی کنید آب لیمو را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. آب لیمو ممکن است خطر سکته مغزی را کاهش دهد.
کارشناسان تخمین می زنند که بیش از 795000 نفر در ایالات متحده دچار سکته مغزی شده اند. حدود 87 درصد از سکته‌های مغزی زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خون به مغز کم می‌شود.

یکی از فواید جالب آب لیمو برای سلامتی این است که می تواند به جلوگیری از سکته مغزی کمک کند. مطالعه ای که بر روی رژیم های غذایی گزارش شده بیش از 69622 نفر بررسی شد.

نشان داد افرادی که از میوه ها و آب مرکبات استفاده می کردند کمترین خطر سکته مغزی را داشتند. محققان بر این باورند که فلاوانون های موجود در مرکبات خطر سکته مغزی را تا 19 درصد کاهش می دهد.